MLJS: Unia Oświecim - Dunajec Nowy Sącz (03.05.2014)

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Wieliczka pokonana

• autor: dunajecu19, 2014-05-10 21:42

10 maja w ramach 20 kolejki MLJS nasi juniorzy starsi przy Kościuszki pokonali Górnik Wieliczka. Goście zjawili się w Nowym Sączu "gołą" jedenstką. Pierwsza połowa była wyrównana, druga natomiast to dominacja gospodarzy, którzy pewnie zwyciężyli 4-1.

4-1 Szambelan

Dunajec: Hyclak (85 Zieliński), Groń, Lizoń (46 Tokarczyk), Uroda, Zapart (70 Piszczek), Michalak (75 Lis), Migacz (85 Owsianka), Iwański, Ligarski, Kliś (46 Szambelan), Rosiek

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po 3 dobre sytuacje do zdobycia bramki i po jednej wykorzystali. Rozpoczął Michalak, którego próba lobowania została obroniona przez bramkarza. Goście odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę. Kolejna akcja gości do gol, zdobyty po akcji prawą stroną boiska. Gospodarze odpowiedzieli dośrodkowaniem Ligarskiego i celną główką Migacza. Górnicy mięli okazję wyjść ponownie na prowadzenie, ale w ostatniej chwili Lizoń ubiegł napastnika gości, który miał przed sobą bramkarza gospodarzy. Sądeczanie w końcówce mięli również okazję na gola, ale strzał Rośka został wybity z linii bramkowej przez obrońce z Wieliczki.

Druga połowa to dominacja gospodarzy. Gole po ładnych akcjach strzelali: Rosiek, Tokarczyk i Szambelan. Wynik mógł być wyższy, ale swoich szans nie wykorzystali Lis, Rosiek, Michalak.