KS Dunajec Nowy Sącz - strona nieoficjalna

• Wyniki ostatniej kolejki:
  • Sandecja Nowy Sącz - AS Progres 2:1
  • MKS Trzebinia/Siersza - Soła Oświęcim 3:0
  • SMS Kraków - Termalica Nieciecza 2:2
  • Orkan Raba Wyżna - Dalin Myślenice 4:0
  • Wolania Wola Rzędzińska - Unia Tarnów 2:2
  • Borek Kraków - Garbarnia Kraków 0:2
  • Limanovia Limanowa - Puszcza Niepołomice 0:1
  • Dunajec Nowy Sącz - Krakus Nowa Huta 3:1

MLJS: Unia Oświecim - Dunajec Nowy Sącz (03.05.2014)
Ładowanie...

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Obóz

• autor: dunajecu19, 2014-02-12 20:27

W dniach 2-8 lutego w podkieleckich Chęcinach odbył się obóz sportowy dla juniorów młodszych i starszych nowosądeckiego Dunajca, którzy przygotowują się do rund rewanżowych w ligach małopolskich.

W zgrupowaniu uczestniczyło 17 młodszych i 16 starszych juniorów, a także trenerzy Piotr Pietruch i Łukasz Biernacki oraz Daniel Kornaś, który gościnnie pełnił funkcję kierownika obu drużyn.

Obie drużyny podczas tego obozu skupiły się na pracy nad wytrzymałością ogólną oraz siłą. W tym roku w związku z wybudowaniem w Chęcinach pięknej pełnowymiarowej hali sportowej, każdy dzień zaczynał się o godzinie 7:30 porannym rozruchem, w skład którego wchodziło rozgrywanie meczów w ramach obozowej ligi halowej. Następnie realizowany był wspólny 1-szy trening o godzinie 10:30, który odbywał się w terenie (pośród idealnych do biegania terenów wokół chęcińskiego zamku a także przy schronisku), natomiast popołudniowe treningi były rozbite (raz młodsi na Orliku a starsi na sali i odwrotnie).

Na zakończenie zgrupowania (piątek 7 lutego) po obiedzie uczestnicy wybrali się do pobliskich Nowin do mini aquaparku, gdzie ponad godzinę relaksowali zmęczone organizmy na basenie i w jacuzzi.

W trakcie obozu zorganizowany został obozowy turniej halowy, w którym uczestniczyły po 2 drużyny młodszych (Zieloni i Czarni) oraz starszych (JS 1 i JS 2) juniorów. W ostatnim dniu w związku z problemami kadrowymi drużyny JS 2 jej szeregi zasilili trenerzy Piotr Pietruch oraz Łukasz Biernacki, a także kierownik Daniel Kornaś, który w swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak Start Nowy Sącz (trampkarz), Poprad Muszyna, III-ligowe zespoły włoskie Arezzo i Civita'Castellana oraz cypryjski AEL Limassol (wszystko w latach 2000-2005). Tak skomponowana ekipa dopiero w ostatnim meczu turnieju przegrała końcowe zwycięstwo, ostatecznie spadając na 3 miejsce :)

Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym" mecz (po 20min) i rewanż (po 12min).

Końcowa kolejność:

1. Zieloni 13pkt

2. JS 1     11pkt

3. JS 2     10pkt

4. Czarni   0pkt

Składy:

Zieloni: Kuba Chudy, Oskar Obrzut, Patryk Łatka, Darek Prusak, Kuba Brudziński, Kamil Perla, Piotrek Martuszewski, Szymek Banach, Przemek Urasiński

JS 1: Tomek Zieliński, Dawid Piszczek, Michał Kliś, Seba Tokarczyk, Damian Migacz, Damian Ligarski, Kuba Zapart

JS 2: Waldek Hyclak, Przemek Szambelan, Miłosz Groń, Karol Owsianka, Michał Uroda, Kamil Lizoń, Łukasz Biernacki, Piotr Pietruch, Daniel Kornaś

Czarni: Jan Basta, Wiktor Weber, Adrian Jawor, Konrad Siwiec, Kuba Wojtarowicz, Mateusz Jurczak, Dawid Potoniec, Jakub Potoniec, Artur Majchrowski

W turnieju z powodu drobnych urazów w ogóle nie zagrali: Filip Iwański i Jędrek Hyclak.

W trakcie zgrupowania obie nasze ekipy udały się do stolicy województwa świętokrzyskiego na sparingi z rówieśnikami z Korony Kielce. Mecze rozegrano na sztucznej murawie znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego stadionu na którym swoje mecze rozgrywa ekstraklasowa drużyna Korony. Juniorzy młodsi swój sparing rozegrali już pierwszego dnia obozu (poniedziałek 3 lutego) i ulegli rywalom 0:5, natomiast starsi juniorzy w czwartek (6 lutego) przegrali 1:2.

JS: Korona Kielce - Dunajec Nowy Sącz 1:2 (gol: Szambelan)

SKŁAD DUNAJCA (JS): Jan Basta, Tomek Zieliński, Waldek Hyclak, Kuba Zapart, Dawid Piszczek, Michał Uroda, Miłosz Groń, Damian Ligarski, Kamil Lizoń, Michał Kliś, Sebastian Tokarczyk, Damian Migacz, Przemysław Szambelan oraz Dawid Potoniec, Artur Majchrowski, Kuba Wojtarowicz i Adrian Jawor

JM: Korona Kielce - Dunajec Nowy Sącz 5:0

SKŁAD DUNAJCA (JM): Kuba Chudy, Jakub Potoniec, Konrad Siwiec, Mateusz Jurczak, Piotrek Martuszewski, Dawid Potoniec, Kuba Wojtarowicz, Artur Majchrowski, Wiktor Weber, Przemek Urasiński, Kuba Brudziński oraz Kamil Perla, Patryk Łatka, Szymek Banach, Darek Prusak i Oskar Obrzut

PODSUMOWANIE: Ze sportowego punktu widzenia trenerzy Piotr Pietruch i Łukasz Biernacki stwierdzili, iż udało im się zrealizować 95% z tego co sobie zaplanowali. Na te 5% wpływ niestety miały czynniki od nas niezależne (nie do końca odśnieżony Orlik, kontuzje). Patrząc na wszystko całościowo, obóz uważamy za udany.

PODZIĘKOWANIA: Kończąc podsumowanie należy podziękować zawodnikom i rodzicom za mobilizację i "wysupłanie" pieniędzy, by zapłacić za wyjazd. Podziękowania należą się również sponsorom, dzięki którym udało się dopiąć budżet i nie musieliśmy się o nic martwić, a także byliśmy przygotowani na wszelkiego rodzaju "niespodziewane" wydatki, jakie nas spotkały po drodze. I tak wymieniając po kolei: Klub Sportowy "DUNAJEC" za zorganizowanie transportu, firmom: TECHNOBUD NOWY SĄCZ, AUTO-KOMIS "ROYAL" i AMPER. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Na samym końcu, chociaż powinniśmy to uczynić na początku, chcielibyśmy podziękować kierownikowi Danielowi Kornasiowi, który biorąc urlop w pracy zgodził się pełnić obowiązki wychowawcze podczas zgrupowania. Na propozycję kolegów trenerów z miłą chęcią się zgodził, gdyż chciał powrócić pamięcią do dawnych czasów, kiedy to wraz z obecnymi trenerami grał w trampkarzach w barwach Startu Nowy Sącz.

Piotr Pietruch i Łukasz Biernacki

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Dunajec Nowy SączKrakus Nowa Huta
Dunajec Nowy Sącz 3:1 Krakus Nowa Huta
2015-10-10, 10:30:00

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sandecja Nowy Sącz 2:1 AS Progres
MKS Trzebinia/Siersza 3:0 Soła Oświęcim